Transcendental Meditation
Maharishi Mahesh Yogi

"Sėkmė pasiekiama tik esant laimingu"

Maharishi Mahesh Yogi

Maharishi Mahesh Yogi

Transcendentinė meditacija, Maharishi Vedų mokslo technologija, yra labiausiai paplitusi ir plačiausiai ištirta asmeninio vystymosi programa pasaulyje.
Maharishi atvėrė pasauliui senovinę Vedų (angl. Vedic) išmintį, kurią jis suvokė ne tik intelektualiu, bet ir fundamentaliu, pilnai išvystytos ir visaapimančios sąmonės lygmeniu.

„Gyvenimo filosofija yra tokia:
Gyvenimas – ne kova, ne įtampa. Gyvenimas neturi būti kančia.
Gyvenimas – tai palaima, tai – amžinoji išmintis, amžinoji būtis.“
Maharishi Mahesh Yogi

Maharishi dėka, gyvenimo pilnatvės pažinimas tapo prieinamas kiekvienam, ieškančiam atsakymų į klausimus apie pasaulio sandarą bei žmogaus vietą joje. Maharishi atskleidė praktinį šio pažinimo aspektą, kaip vertingiausius tikslus ir veiksmingus patarimus, siekiant sėkmės, sveikatos ir laimės tiek kiekvienam žmogui, tiek ir visai žmonijai.

Maharishi ne tik pavertė šias žinias mūsų laikmečio sritimi, bet jas apjungė su moksliniais metodais, leidžiančiais objektyviai patvirtinti sąmonės subjektyviąją patirtį. Ši pažinimo sistema traktuoja šiuolaikinį mokslą ir Vedų mokslą kaip papildančius vienas kitą metodus vieningai realybei pažinti. Ji yra žinoma kaip Maharishi Vedų mokslas.

Tyrimai, siejantys šiuolaikinio mokslo metodus su Vedų mokslo metodais, leidžia iš esmės praplėsti visko, kas pažinta šiuolaikiniame pasaulyje, ribas. Tai suteikia žmogaus pažinimui naujas galimybes, siekiančias gerokai toliau, nei šiandien galima įsivaizduoti. Todėl reikėtų peržiūrėti egzistuojančią realybės paradigmą ir naujai įvertinti senąjį požiūrį į žmogaus pažinimo ištakas ir galimybes.

Rami jūra

Maharishi atkūrė Vedų literatūrą, tūkstantmečius egzistavusią išskaidytoje formoje, ją susistemino kaip išsamų ir išbaigtą didelės teorinės ir praktinės svarbos sąmonės srities mokslą.

Remdamasis Vedų mokslu, Maharishi sukūrė praktines technologijas, kurios leidžia pritaikyti šias žinias gerinant žmogaus gyvenimo kokybę visose svarbiausiose srityse, tokiose kaip sveikatos apsauga, švietimas, architektūra, žemės ūkis, valdymas, tarpusavio santykiai, o taip pat kuriant bei saugant taiką žemėje.

Visos Maharishi Vedinės technologijos buvo ne kartą empyriškai patikrintos, tuo patvirtinant šių technologijų didelę praktinę vertę.

Maharishi Mahesh Yogi atsako į klausimus apie Transcendentinę meditaciją

Klausimas. Kodėl reikia mokytis TM, jei tai taip natūralu?

Per mokymus atsitinka tai, kad protas, būdamas aktyvios būsenos, išmoksta patirti savo mažiau aktyvias būsenas, patirti vis labiau mažėjančio aktyvumo būsenas, kol galų gale jis patiria transcendentinę sąmonės būseną. Tačiau mokydamiesi tai daryti, turime atminti, kad protui taip ilgai buvo leista klajoti, siekiant pažinimo, galios ar laimės, kad jis turi būti iš naujo mokomas pažinti save. Štai kodėl mokymas tampa būtinas.

Išmokęs Transcendentinės meditacijos, žmogus sužino, kas yra natūrali būsena. Tačiau, kad tą suprastų, reikia išsilaisvinti iš nenatūralių programų, veiklų ir patirčių.

Dauguma žmonių jokio transcendentinės sąmonė, grynosios sąmonės, grynosios proto prigimties patyrimo. Jie pažįsta aktyvų protą, kuris yra sąmonės budrumo būsena. Jie taip pat pažįsta visišką proto užmaršumą - miego būseną. Jie taip pat pažįsta vidurinę būseną - sapnuojantį protą. Bet jie nepažįsta grynosios, arba transcendentinės, sąmonės.

Taigi šios sąmonės patyrimo yra mokoma Transcendentinės meditacijos metu, nors iš tiesų tai ne kas kita, kaip pati proto prigimtis.

Ką daryti, jei toks gilus poilsis kam nors kelia susirūpinimą?

Ne, Ne. Visi žinome, kad miegas yra labai natūralus. Miegoti nėra sunku. Taigi, poilsis yra natūralus procesas. Pailsėjęs jautiesi geriau, atsipalaiduoji. „Sunkiai dirbti“ nėra teisingas principas.

Verčiau reikėtų atkreipti dėmesį į vidų, įtempti strėlę ir paleisti. Toks yra būdas įgyvendinti savo troškimams. Trokštantis protas turėtų būti įtempiamas iki tylos būsenos ir ten, transcendentinėje sąmonėje, troškimas išsipildys. Tai nuostabus gyvenimo mokslas, kuris nereikalauja sunkaus darbo. Mėgaukitės ir įgyvendinkite savo troškimus.

Kuo Transcendentinė meditacija skiriasi nuo kitų meditacijos rūšių?

Pagrindinis skirtumas yra tas, kad Transcendentinė meditacija, būdama tokia paprasta, yra susijusi tik su protu. Kitos sistemos dažnai apima kelis papildomus aspektus, susijusius su protu, pavyzdžiui, kvėpavimo ar fizinius pratimus. Jos gali būti sudėtingesnės, nes jose susiduriama su tiek daug dalykų. Tačiau Transcendentinėje meditacijoje nėra jokių galimybių trukdžiams atsirasti. Taigi, mes sakome, jog tai yra be galo paprasta programa, leidžianti sąmoningam protui suvokti visą jo egzistencijos spektrą.

Transcendentinė meditacija apima nuo aktyvaus – arba veiklaus – proto iki ramaus – arba besiilsinčio – proto. Kai protas ilsisi, patiriamas grynumas ir paprastumas, nesusijęs su niekuo kitu išskyrus protą, nesusijęs su jokia kita praktika.

Kadangi Transcendentinėje meditacijoje mes dirbame tik su protu, mes pamaitiname visas sąmoningumo išraiškos formas. Protas medituoja, įgyja transcendentinę sąmonę, ir tai sukelia transformaciją, kuri pasireiškia įvairiose srityse. Visos gyvenimo sferos, kurios yra sąmoningumo pasireiškimas, yra pamaitinamos arba transformuojamos bei pagerinamos, įgyjant transcendentinės sąmonės patirtį. Žinoma, protas visuomet susijęs su kitais aspektais, pavyzdžiui, kūno fiziologija, aplinka, tiesą sakant – net su visa Visata.

Tačiau, kadangi Transcendentinė meditacija siejasi tik su proto veikla, pradedant aktyviomis būsenomis ir baigiant nurimusia būsena, jai nerūpi kiti aspektai, nors ji siejasi su jais visais, kadangi sąmoningumas apima visas sritis.

Klausimas. Kas yra „nušvitimas"?

Nušvitimas yra normali, natūrali kūno ir proto sveikatos būsena. Tai yra pilno sąmonės išvystymo rezultatas ir priklauso nuo puikaus ir harmoningo kiekvienos kūno dalies ir nervų sistemos funkcionavimo. Kai tokiu būdu žmogus naudojasi visomis įmanomomis savo proto ir kūno galimybėmis, kiekviena jo mintis ir veiksmas yra savaime teisingi ir palaikantys jo gyvenimą. Tai gyvenimas be kančios, pilnavertis ir prasmingas gyvenimas.

Transcendentinės meditacijos technikos tikslas yra nušvitimo būsena. Tai reiškia, kad mes patiriame visiškos vidinės ramybės būseną, net kai aktyviai veikiame.

Koks geriausias žurnalisto paklaustas klausimas?

Ką tik jūs paklausėte: “Kas yra nušvitimas?”. Kadangi nušvitimas apima tobulą pažinimą, tai reiškia, kad jis yra viskas. Tai yra geriausias klausimas.

Ženk pirmą žingsnį

Ateik į įvadinę paskaitą

arrow down
Kontaktai
Gabijos g. 32, Vilnius
+370 671 41174
drutkys.lithuania@tm.org